KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13835071
nr 1383 5071
Henrik Roxström
(1899-1982), Sverige
Oljemålning, Signerad. Olja på pannå, 38x45, yttermått inklusive ram: 45x52 cm
Henrik Roxström, svensk konstnär född 1899, död 1982.
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
måndag 8 mars 2021
kl 20:16:54
4/3 22:26:51
100 kr
8/3 20:11:54
Henrik Roxström
Läs mer om Henrik Roxström